Kuršių nerija

Lankytinos vietos Maršrutai Naujienos Renginiai

Bene populiariausia lankytina vieta be tik vakarų LIetuvoje yra Kuršių nerija. Kuršių nerija yra 98 km ilgio plonas pusiasalis, išsidėstęs palei Baltijos jūros krantą ir Kaliningrado sritį, Rusijoje. Ji garsėja kvapą gniaužiančiu grožiu, nepaliesta gamta ir kultūros paveldu. Pusiasalis padalytas į dvi dalis – šiaurinė dalis priklauso Lietuvai, o pietinė – Rusijai.
Kuršių nerijoje gyvena unikalios ir nykstančios paukščių rūšys, tokios kaip juodieji gandrai, jūriniai ereliai, ereliai žuvininkai ir daugelis kitų migruojančių paukščių. Be to, čia gausi augalija, kurią sudaro tokie reti augalai kaip šaltalankiai, kadagių krūmai ir mėlynių krūmai.
Kuršių nerija taip pat garsėja turtingu kultūriniu paveldu. Čia yra keletas UNESCO pasaulio paveldo objektų, įskaitant XIX a. žvejų kaimą Neringoje, vietovę su autentiškomis senomis žvejų valtimis ir mediniais namais. Kitos svarbios lankytinos vietos – II a. Juodkrantės pilies griuvėsiai ir netoliese esantis Raganų kalnas su medinėmis skulptūromis. Esant Kuršių nerijoje labai rekomenduojama apsilnlankyti didžiausiame nerijos mieste NIdoje ir aplankyti ant kopos esantį saulės laikrodį. Taip pat rekomenduojama pasivaikščioti unikaliu Naglio pažintinu taku.
Kuršių nerijoje populiarūs žygiai pėsčiomis, pasivažinėjimai dviračiais, paukščių stebėjimas ir mažų žvejų kaimelių lankymas. Pastaraisiais metais ši vietovė tampa vis populiaresnė tarp turistų, ieškančių unikalių atostogų nepaliestoje gamtoje. Kuršių nerija iš tiesų yra vienas gražiausių Europos perlų.