Palanga – pajūrio kurortas

Lankytinos vietos Maršrutai Naujienos Renginiai

Palanga yra nuostabus pajūrio kurortas Lietuvoje, prie Baltijos jūros. Jis garsėja nuostabiais balto smėlio paplūdimiais ir žaliuojančiais pušynais. Pačiame mieste yra daug istorinių paminklų ir lankytinų vietų, įskaitant Palangos botanikos sodą, Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, Gintaro muziejų ir XIX a. grafų Tiškevičių rūmus. Čia taip pat stovi Jūratės ir Kastyčio statula, kurios aukštis siekia 43 metrus ir nuo kurios atsiveria vaizdas į pajūrį.
Palangoje yra daugybė galimybių poilsiauti lauke ir apžiūrėti lankytinas vietas. Visame mieste yra daug dviračių takų, takų ir parkų, taip pat daugybė paplūdimio pramogų, pavyzdžiui, deginimasis, maudymasis, banglenčių sportas ir buriavimas. Netoli Palangos taip pat populiarus Kuršių nerijos nacionalinis parkas, kuriame yra kopų, miškų ir paukščių pilnos marios.
Dėl švelnaus klimato Palangoje galima lankytis ištisus metus. Vasaros mėnesiais (gegužės-rugsėjo mėn.) temperatūra paprastai būna gana maloni, nors gali būti gana drėgna. Vasaros sezono metu į panagą suvažiuoja daugybė vietinių ir užsienio turistų. Vasarą Palanga niekuomet nemiega, visada jaučiamas populiariausio LIetuvos kurorto šurmulys.
Populiariausios turistų lankymosi vietos – Palnagos tiltas į jūrą ir J. Basanavičiaus gatvė. Pastarojoje veikia daugybė, kavinių, restoranų, naktinių klubų, skamba gyva muzika, yra mini atrakcioonų parkas. Žiemą (lapkričio-kovo mėn.) temperatūra yra žemesnė, tačiau vis dar pakankamai švelni, kad galėtumėte mėgautis veikla lauke, jei esate tinkamai apsirengę.
Nesvarbu, kada lankysitės Palangoje, čia kiekvienas ras kuo pasimėgauti! Nesvarbu, ar tai būtų ramios atostogos paplūdimyje, ar siautulingas vasaros savitagalis, ar jaudinantys nuotykiai gamtoje, šiame pajūrio kurorte rasite viską. Taigi atvykite ir patirkite viską, ką Palanga gali pasiūlyti!